BEZPLATNÉ STÁŽE V ROLI NOVODOBÉHO OTROKÁŘSTVÍ

Začíná léto a s ním i prázdniny. Období brigád a stáží. A my ve Veles Analytics rozjíždíme nový program pro stážisty, kde se mohou zúčastnit manažerského stínování, podílet se na kreativních projektech nebo napsat diplomku. Vše samozřejmě bezplatně.

Zadarmo není černobílé

alexis-brown-85793-unsplash.jpg

Ještě když jsem studovala, šokovaly mě nabídky stáží, které se chlubily tím, že jsou bezplatné. To jako bych měla platit za to, že jdu někam pracovat? Rozčilovala jsem se v duchu nad absurdními inzeráty. Ovšem to, že ani jedna ze stran za stáž nic nezaplatí, mě nijak nepřekvapovalo. Konec konců, tuším, že i smlouva o stáži ze strany školy toto vyžadovala. Se spolužáky jsme si mezi sebou postěžovali, že jsme levná pracovní síla, ale nijak víc jsme se nad tím nepozastavovali. Bylo to tak normální.

V souvislosti s tím mě upoutal příběh z roku 2015 o stážistovi v OSN, který musel bydlet ve stanu, aby si mohl prestižní bezplatnou stáž dovolit. (Video na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=Cn7rBrNXUPM.) A to vyvolává otázku, zda by studenti skutečně neměli za svou práci obdržet finanční ohodnocení. Chtělo by se říci, že ano. Dává to logiku, vždyť odvádí pro danou organizaci práci, která má svou hodnotu. Řešení není však tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Věčný zákon nabídky a poptávky

Ve Veles Analytics také nabízíme bezplatné stáže. A neděláme to proto, že bychom byli zlí vydřiduši, otrokáři, kteří chtějí zadarmo sedřít studenty z kůže za práci, jež by měli dostat zaplacenou. K tomuto kroku nás vedla jednoduchá věc. Poptávka.

Studenti u nás mají možnost nastoupit i na placené pozice, aktuálně obsazujeme místa konzultantů. Při delší spolupráci je možno zúčastnit se také manažerského vzdělávacího programu a stát se team leaderem. Vše za maximální časové flexibility umožňující skloubit školní a pracovní povinnosti. Nezbytná podmínka je však vyhlídka dlouhodobé spolupráce, protože se jedná o kvalifikované pozice a zaučení nováčka jednoduše nějaký čas trvá.

Kouzlo práce zadarmo

felix-russell-saw-236041-unsplash.jpg

Jenže bezplatná stáž v sobě pořád nese cosi vznešeného. Zajímavý řádek do životopisu, kredity ve škole, zkušenosti. Studenti na placené pozice nechtěli nastoupit, protože už to z jejich strany znamenalo jakýsi závazek (i když zkušební doba a výpovědní lhůta fungují vždy a všude, tedy i u nás). Práce ohodnocená finanční odměnou také znamená zodpovědnost, tu stážista nenese.

A tak jsme se rozhodli přistoupit k projektu stáží. Vymysleli jsme činnosti, které by pro nás stážisti mohli dělat tak, aby se přiučili chodu firmy, získali zajímavé zkušenosti, nám ulehčili se snadno delegovatelnými úkoly, které však nevyžadují příliš kvalifikovaný přístup a zodpovědnost. To vše s vidinou toho, že necháme studenty si naše pracovní prostředí nezávazně osahat. Umožníme jim nahlídnout pod pokličku našeho každodenního fungování. Dáme jim zkušenosti, podělíme se o naše znalosti. A uděláme maximum proto, aby se u nás cítili dobře a stáž je bavila. A nejlepší možnou odměnou pro nás bude, pokud si s některým stážistou na závěr plácneme na dlouhodobou, tentokrát už placenou spolupráci.

Vše má své meze

Něco jiného by bylo, kdybychom studenty nechali dělat zadarmo práci, kterou běžní pracovníci mají uhrazenou. To by bylo špatně a k tomu se ve Veles Analytics nikdy nesnížíme. Protože pokud toto nějaká organizace dělá, pak je výraz otrokářství na místě. Studenti, jež se nad příběhem mladého Novozélanďana pohoršují, by měli vědět, že za reálný přínos firmě jim rádi zaplatíme. A vzhledem k současné situaci na trhu práce je s radostí uvítáme s otevřenou náručí, jestliže skutečně přiloží ruku k dílu.

Dagmar Halová, Co Founder,Veles Analytics

Dagmar Halová